Dahua HAC-HFW-1200RP 2MP HDCVI IR BULLET Camera
-9 %
  • Stock: In Stock
  • Brand: Dahua
1,850৳
2,035৳
Ex Tax: 1,850৳
Features
  • MPN: DH-HAC-HFW1200RP
  • Model: HAC-HFW-1200RP
  • Sensor: 1 / 2.7 2MP CMOS
  • Lens: 3.6mm
  • IR Range: Up to 20m
Product Description: -
Resolution                     :  2MP /1080P
Key Features                   : 1 / 2.7  2 MP CMOS,  ICR
Lens                                 : 3.6 mm /6mm
Viewing angle                 :  89.9 / 59.4  Degree
IR Distance                     :  20Meter
01 Year Warranty
Quick Compare
Product Details
Price 2,035৳ 1,850৳ 2,035৳ 1,850৳ 2,035৳ 1,850৳ 2,035৳ 1,850৳
Model HAC-HFW-1200RP DS-2CE76D0T-ITMF DH-HAC-HFW1209CP-A-LED DH-HAC-HFW1209CP-LED
Brand Dahua Hikvision Dahua Dahua
Availability In Stock In Stock In Stock In Stock
Rating
Based on 0 reviews.
Based on 0 reviews.
Summary Product Description: -Dahua HAC-HFW-1200RP 2MP HDCVI IR BULLET CameraResolution                     :  2MP /1080PKey Features                   : 1 / 2.7  2 MP CMOS,  ICRLens                                 : 3.6 mm /6mm Viewing angle                 :  89.9 / 59.4  Degree IR Distance                     :  20Meter 01 Year Warranty.. Product Description: -Hikvision DS-2CE76D0T-ITMF 2 MP Indoor Fixed Turret Camera Hikvision DS-2CE76D0T-ITMF is a 2 MP Indoor Fixed Turret Dome Shaped Security Camera. The Image Sensor used is a 2 MP CMOS with a PAL/NTSC signal system. The supported Resolution is 1920 X 1080 Pixels with a frame rate of TVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps; CVI: 1080P@30fps, 1080P@25fps; AHD: 1080P@30fps, 1080P@25fps. The Video Output Switchable is in 4 modes they are TVI/AHD/CVI/CVBS. The Minimum illumination is 0.01 Lux@ (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR. As for the Shutter Time, the readings are PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s; NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s; Lens 2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed lens. For the Field of View, the readings are 2.8 mm, horizontal FOV: 101°, vertical FOV: 60°, diagonal FOV: 122°. It supports an M12 Lens Mount. It also has an ICR sensor for Day and night cycling with a Digital WDR. For the Power Supply, it is 12 VDC ± 25% with a Power Consumption of a Maximum of 2.2 watts. The Angle Adjustment Pan readings are 0° to 360°, Tilt 0° to 75°, Rotation: 0° to 360°. The supported Modes include STD/HIGH-SAT with AGC, Day/Night Mode, Auto/Color/BW (Black and White), White Balance Auto/Manual, AE (Auto Exposure) Mode DWDR/BLC/HLC/Global, 2D DNR Noise Reduction, for function, it has Brightness, Sharpness, Smart IR Interface. The Infra-Red Range is Up to 20 m. Hikvision DS-2CE76D0T-ITMF 2 MP Indoor Fixed Turret Camera offers a 1-year warranty... Product Description: -Dahua DH-HAC-HFW1209CP-A-LED/HAC-HFW1209CLP-A-LED 2MP Full Color Bullet CC Camera Dahua DH-HAC-HFW1209CP-A-LED 2MP Bullet CC Camera comes with 103.6-degree x H: 86.9-degree x V: 46.3-degree field of view, fixed type camera, indoor & outdoor usage with 2 MP camera. Its Max. Camera Resolution 1920 x 1080 and Sensor Type is 1/2.8-inch CMOS. It has power supply of 12V +-30% DC with a Power Consumption 3.1W. This Dahua DH-HAC-HFW1209CP-A-LED 2MP Bullet CC Camera Specialty is Experience 2MP full HD color video and the simplicity of reusing existing coaxial infrastructure with HDCVI. The full-color starlight HDCVI camera presents a high-quality color image with rich details even in total dark conditions. It offers various fixed lens models with a multi-language OSD and HD/SD switchable output. It adopts one powerful warm white LED illuminators, covering an effective range up to 20 m (65.61 ft). The LEDs switch on automatically in darkness to capture detail-packed full-color images 24/7, ensuring authentic identification of objects. It is an ideal choice for applications such as schools, retail centers and parking lots... Product Description: -Dahua DH-HAC-HFW1209CP-LED 2MP HDCVI IR Bullet Camera Dahua DH-HAC-HFW1209CP-LED 2MP HDCVI IR Bullet Camera is part of the famous Cooper Series Bullet cameras from The Brand Dahua. It lets you experience 1080P full HD video and the simplicity of using existing cabling. It is infrastructure with HDCVI. The Cooper series 1080P HDCVI camera features a compact design and offers a high-quality image at a friendly price. It offers various vari-focal/fixed lens models with a multi-language OSD and HD/SD switchable output. Its structural flexibility and high cost-performance makes the camera an ideal choice for SMB solutions. HDCVI technology supports 4 signals to be transmitted over 1 coaxial cable simultaneously. They are: video, audio, data and power. Dual-way data transmission allows the HDCVI camera to interact with the HCVR, such as sending control signal or triggering alarm. Moreover, HDCVI technology supports PoC for construction flexibility. HDCVI technology guarantees real-time transmission at long distance without any loss. The camera supports multiple video formats including HDCVI, CVBS and other two common HD analog formats in the market. The four formats can be switched over through OSD menu or by PFM820 UTC controller. This feature makes the camera to be compatible with not only HCVRs but also most end users existing HD or SD DVRs.  it also comes with a specialized LED. The camera's outstanding reliability is unsurpassed due to its rugged design. The camera is protected against water and dust with IP67 ranking, making it suitable for indoor or outdoor environments. Dahua DH-HAC-HFW1209CP-LED 2MP HDCVI IR Bullet Camera offers 1 year of warranty...